20 Mart 2010

Bugün "1" oldum

Bugün benim doğumgünüm. Geçen sene bugün sabaha karşı bir anda doğmaya karar verdim. 38. haftayı tamamlamış olmak benim için yeterliydi. Su kesemi patlatınca çıkarım zannettim ama yanılmışım. Doğum kanalına girmem, yolu açmam ve anneme sancı göndermem gerekiyormuş. Bunlardan bana kimse bahsetmediği için suyu boşalttığımla kaldım. Annem ne yapacağımı bilmediğimi bilmediği için beklemek istemiş ama 8 saat sonunda doktoru artık kesip beni alması gerektiğini söylemiş.Karanlıkta otururken bir anda her yer aydınlandı ve birisi beni kendine doğru çekmeye başladı. Ne olduğunu anlayamadım. Çok ama çok üşüdüm, ellerimi ayaklarımı nereye koyacağımı bilemedim ve tabii ki çok korktum. Ben de bastım yaygarayı. Bazı testlerden geçirdikten sonra bana annemle babamı gösterdiler. O an çok rahatladım ama bu rahatlık 2 sn. sürdü. Annemi ve babamı benden ayırdılar, onları sonsuza kadar kaybettiğimi zannedip yine ağlamaya başladım. Annemi kesmişlerdi ya, meğer dikmeleri gerekiyormuş! Toparlama işi bitince odamıza çıktık ve tekrar birbirimize kavuştuk. Dünyanın en mutlu bebeği oldum.İlk iş meme emmeyi öğrendim. Annemin kokusu ve sıcaklığı bana kendimi inanılmaz güvende hissettirdi. Hiç ayrılmak istemedim, ilk gece annemle yattım.Babamı görür görmez -daha doğrusu duyar duymaz- kim olduğunu anlamıştım. Annemin karnındayken beni okşayıp benimle konuşuyordu çünkü. Ben de ona içeriden karşılık veriyordum ama ne kadarını duydu bilemiyorum. Dünyada annemin memesi kadar çok sevdiğim şey babamın omzu oldu. Bıraksalar sürekli orada uyurdum ama bırakmadılar. Babamın kalp atışlarını dinleyip sıcaklığını hissetmek çok rahatlatıcıydı.Gördüğünüz gibi çok zorlu bir doğum hikayem yok, annemi hiç üzmeden şıp diye doğdum! O halde bugüne gelebilirizzzzz... :) Sabah beni her gören bugünün doğumgünüm olduğunu söyleyerek neşe içinde bana sarıldı. Günün kalanının böyle geçeceğini anlayıp havaya girdim. Bana ilgi gösterilmesine bayılıyorum, demek bugün benim günüm olacak? Yaşasın!!!

Sabah kahvaltıdan sonra ilk yaş konseptiyle evimizi süsleyip ikramları hazırladık. Öğlen yemeğimi yedikten sonra bir haftadır karşımda duran ve giyilmek için bugünü bekleyen elbisemi giydim. Çok ama çok süslü oldum. Önce pastam geldi. Heyecanla kutuyu açtım. Parti süslerinin tasarımıyla uyumlu olduğunu görünce derin bir oh çektim. Pelit'e lezzet ve görüntü açısından herkes tam puan verdi.Dayım, babaannem&halam, son olarak da dedem gelince çekirdek kadro tamamlanmış oldu. Güzel dileklerle mum üfleyip pastayı (zor kıyarak) kestik. Öğleden sonra Lisya&Rubi ile Öniz&Gürhan da bize katılarak bu mutlu günümde beni yalnız bırakmadılar.Sevdiklerimin bana aldığı birbirinden güzel hediyelere yer vermeden geçmek olmaz. Süslü doğumgünü elbisemi babaannemin aldığını yazmıştım. Kocaman doğumgünü pastamı da Celal Dedem aldı. Anneannem ve Mahir Dedem geleceğime yatırım yapmak adına altın taktılar. Halam Imaginarium'dan kocamaaan paketlerde bebekleriyle birlikte oyuncak ev, araba ve piknik seti getirdi. Evimde Dalmaçyalı köpeğim bile var! :)Dayım birlikte oynayabilmemiz için bowling takımı aldı.Babamın büyük teyzesi Zekiye Anne de Imaginarium'dan bebeklerimi gezdirebilmem için bebek arabası aldı.Öniz ve Gürhan içi puflu Crocs ve İstanbul t-shirt'üne duygusal bir de kart eklemişler.Lisya&Rubi BabyGap'ten pembiş bir elbise aldı.
Hacer Teyzem tiril tiril bir beyaz elbise aldı.Kapı konseptimizin değiştiğini gören karşı komşularımız Saba Family de kapıyı tıklatıp Debenhams'dan aldıkları sevimli takımı verdiler.Hediyelerimi açtıktan sonra annemin bugün göstermek için hazırladığı, ilk yılımın nasıl geçtiğini anlatan klibi seyrettik. DVD player'ımız klibin formatını tanımadı, başka araçlara aktarılamadı, aktarılsa da çeşitli oynatıcılarda çalışmadı vs. Babam çıldırdı ama yapacak birşey yoktu, laptop'un başına toplanıp seyrettik. Eski günleri hatırlayıp çeşitli hallerime güldük.Bu güzel günde benimle birlikte olan, arayıp tebrik eden ve annemle babamın facebook'larına mesaj bırakan herkese çok teşekkür ederim. Sayenizde sevildiğimi biliyorum, mutlu ve özgüvenli olarak büyüyorum. :)

6 yorum:

 1. Nazar boncuğu, nice nice mutlu,sağlıklı yılların olsun..İyi ki doğmuşsun..

  YanıtlaSil
 2. tatlıcık yeni yaşın kutlu olsun anneciğini ve babacığını da kutlarım nice sevinçlerle :)

  YanıtlaSil
 3. Cok tatli masallah! Hep birlikte nice mutlu guzel seneler size!
  Ablasi bizde kiz bebis bekliyoruz yakinda : )29 haftalik olduk, sizinki gibi tatli olur insallah : )

  YanıtlaSil
 4. Biraz gecikmeli de olsa kutlamadan geçmeyeyim dedim. İyi doğdun Elacığım. Annenle ve babanla uzun mutlu bir hayat diliyorum sana.

  YanıtlaSil
 5. Elacım tüm sevdiklerinle birlikte nice nice mutlu yaşlar diliyorum... iyiki doğdun altın top :)) DİLEK

  YanıtlaSil
 6. Güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim. :) Böyle güzel mutluluklar hep sizlerin olsun..

  Dilek ve Hülya ablalar, sizler de bebişlerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım. Sonrası zaten çorap söküğü gibi geliyor.. :))

  YanıtlaSil